Nézsai Mikszáth Kálmán Szlovák Nemzetiségi

Általános Iskola

Látogatók

Ma0
Tegnap24
A héten71
A hónapban238
Összes23044


A nézsai Települési Önkormányzat, a Nemzetiségi Önkormányzat, és iskolánk támogatásának köszönhetően, négy tanulónk Styevó Stella, Töreki Bence, Tóth Virág Mónika és Dános Szintia, jutott el Bécsbe, a Mátyás király emlékére rendezett szavaló és mesemondó versenyre. A megmérettetésen 300 gyermek vett részt.
Tanulóink színvonalas produkciója után felfedeztük a császárvárost. Vasárnap a Fertődi kastélyt látogattuk meg, amely a tanulók jutalom kirándulása volt. Köszönjük a Szülői munkaközösség tagjainak Styevó Gábornak, Dánosné Mohácsi Bernadettnek, Tóth Mónikának a gyermekek kíséretében végzett áldozatos munkáját.

Mottó

„Az iskola dolga,
hogy megtaníttassa velünk, hogyan kell tanulni,
hogy felkeltse a tudás iránti étvágyunkat,
hogy megtanítson bennünket a jól végzett munka örömére
és az alkotás izgalmára,
hogy megtanítson szeretni, amit csinálunk,
és hogy segítsen megtalálni azt, amit szeretünk csinálni.”

(Szent-Györgyi Albert)